Suburban wrestling honor roll

 
By Mike Garofola
Daily Herald Correspondent
Updated 1/17/2019 12:16 PM
hello

Here's the latest suburban wrestling honor roll.

As of 1-16-19

106 pounds

S. Nash (Warren) 22-0 Conway (St. Patrick) 20-0 Fiegel (Harvard) 28-3, Garcia (Glenbard East) 32-6, Mylin (Aurora Christian) 28-4Beers (Barrington) 28-5, Aranda (DeKalb) 27-5, Glover (Marian Central Catholic) 26-2, Sotelo (Marmion Academy) 25-3, Schuelke (Glenbard North)

24-2, Neumark (Deerfield) 21-2, Crawford (Sycamore) 19-3, Reyes (Woodstock North) 22-5,

Porter (Naperville Central) 21-5, Rhemrev (Stevenson) 25-7, Juarez (Addison Trail) 22-6,

Kaneshiro (Bartlett) 19-5, Shah (Neuqua Valley) 23-10, Baldwin (West Chicago) 23-7,

Ludolph (Vernon Hills) 24-7, Bogwill (Glenbard West) 21-7, Sullivan (Wauconda) 21-7, Santos (Glenbrook South) 21-8, Ward (Jacobs) 21-8, Santos (Prospect) 16-4, Randell (Notre Dame)

17-6, McClendon (Larkin) 17-7, I. Rosales (Elmwood Park) 9-1, Andres (Glenbard South) 12-4, Riley (Libertyville) 19-9, Jensen (Huntley) 23-14, Demari (Naperville North) 16-9, Wayne (Lake Zurich) 21-11, Woo (Wheaton-Warrenville South) 20-11, Nugent, Jimmy (Downers Grove South) 19-11, Quinto (Fenton) 13-6, Bruner (Waubonsie Valley) 12-5, Sztuk (St. Charles East) 15-9,Godlewski (Riverside-Brookfield) 15-10, Takadena (Downers Grove North) 19-12, Cohen (Round Lake) 18-11, Fioravanti (Conant) 16-13, Domingo (Rolling Meadows) 15-12, Mendez (Cary-Grove) 13-9, Phelps (Schaumburg) 18-13, Tederski (Loyola Academy) 9-5, Burch (Grayslake Central) 10-6, Brillantes (Hinsdale Central) 10-8, Jones (Aurora Central Catholic) 9-6, Paz (Grant) 9-7, T. Miller (Prospect) 4-2, Butts (Yorkville) 13-10, Yates (Lake Forest) 13-12, Avila (Waukegan) 15-15,

113

Castelberry (Proviso East) 19-0, McGee (Lake Zurich) 28-1, Olsen (Crystal Lake South) 27-1, Rodriguez (Marian Central Catholic) 27-2, Oliver (Bartlett) 30-6, Perez (Hinsdale Central) 28-7,

T. Curran (DeKalb) 26-6, Perlow (Deerfield) 25-7, Doke (Harlem) 22-6, G. McEnroe (Elk Grove) 21-4, Driessens (Naperville Central) 20-6, Skrzpek (Addison Trail) 22-6, Baker (Freeport) 18-4, Mescal (Ridgewood) 17-3, Htoo (Rockford East) 15-3, Nash (Warren) 10-0, Jerikian (Grayslake North) 16-5, Herrera (Harvard) 25-9, Perez (Carmel Catholic) 21-7, Tijerina (West Aurora) 21-9,

Allgood (Naperville North) 18-9, Penzato (St. Charles East) 15-5, Lopez (Wauconda) 14-5,

D. Jaffe (Marmion Academy) 13-4,Warmoski (Grant) 13-4, Seymour (McHenry) 21-12, Hussaini (Waukegan) 19-11, Gagliani (Conant) 14-8, Beltran (Maine South) 19-14, Lu (Stevenson) 18-12, Yu (Willowbrook) 18-12, Lehn (Antioch) 14-7, Avila (Schaumburg) 11-4, Gill (Vernon Hills) 14-6 Espinoza (Glenbard East) 20-12, Allegretti (Barrington) 16-13, Massie (Neuqua Valley) 12-9,

Kline (Glenbrook North) 10-6, Sprinkle (Sycamore) 9-4, Singleton (Hinsdale South) 7-0,

Chapa (Barrington) 6-0, Sanders (Lakes) 13-9, Bruner (Waubonsie Valley) 8-4, Aranda (Schaumburg) 8-7, Lara (Downers Grove North) 18-14, Mendoza (Maine West) 17-10,

Castiglia (Grayslake North) 16-12, Hau (Wheaton-Warrenville South) 12-8, Braet (Jacobs) 12-9,

Recendez (Marengo) 12-10, Kennedy (Lake Forest) 12-11, D. Rosales (Elmwood Park) 12-11,

Chihuahua (Rolling Meadows) 8-5, Massie (Neuqua Valley) 8-6, Aranda (Schaumburg) 8-7,

Foster (Woodstock North) 15-14,Ramirez (Round Lake) 4-3, Henkle (Huntley) 19-19,

Arellano (Lake Park) 9-9, Buch (Grayslake Central) 7-7, Impastato (Dundee Crown) 4-4,

120

Domke (Warren) 21-1, Martin (Glenbard East) 33-4, Jimenez (Harvard) 32-32 Frezza (Stevenson) 25-2, Barbarise (Antioch) 26-3, Beasley (Belvidere) 22-4, M. Jaffe(MarmionAcademy) 22-4,Seymour (Willowbrook) 26-5, Giuliano (Conant) 23-2, Orosco (Aurora Christian) 24-6, Rivero(Hampshire) 23-5, Mallinder (Lake Park) 19-3,Ritter (St. Patrick) 18-2, Guerrero (St. Charles East) 21-5, LaRocco (Schaumburg) 22-7, Miller (Woodstock North) 22-7, Boryla (Sycamore) 20-4, M. Straus (Downers Grove South) 19-6, Morgan (Deerfield) 25-9, Waszak (Wheaton-Warrenville South) 24-8, Peters (Jacobs) 24-9, C. Husko (Wauconda) 21-7, Baumgartner (Naperville Central) 20-7, Joyce (Hersey) 20-8, Kafkis (Libetyville) 20-8, Virgen (West Aurora) 18-5, Harman (Marian Central Catholic) 22-10,M. Cottam (Lake Forest) 20-9, Vice (Evanston) 21-9, Weidman (Grayslake Central) 24-12, Jones (Dundee-Crown) 16-5, Guerra (Rolling Meadows) 15-5, Hoyd (RIverside-Brookfield) 18-9, Terranova (Lakes) 18-9, Miralles (New Trier) 16-7, McGee (DeKalb) 20-11, Gunderson (Vernon Hills) 19-10Valle (Larkin) 13-5, Alex Gutierrez (York) 20-13, Tobin (Prospect) 20-13, Villareal (Lyons) 18-13, Asiuras (Addison Trail) 17-11, Neurauter (Lake Zurich) 20-12, Smith (Proviso East) 17-9, Cassany (Aurora Central Catholic) 14-9, C. Suyko (Cary-Grove) 17-12, Becerra (Maine East) 9-4, Gordon (St. Charles East) 9-4, Reed (Marengo) 9-5, Castanow (Kaneland) 10-6, Skalicky (Oswego East) 12-9, Salcedo (Grayslake North) 11-8, Cassany (Aurora Central Catholic) 10-7, Z. Chrisovitsiotis (Maine West) 16-15, Rubel (Glenbrook South) 13-11, Skokna (Hinsdale Central) 13-11, Guitierrez (Elgin) 13-12, Virgen (West Aurora) 16-15, Kruppa (Leyden) 11-10, McGiveny (Hinsdale South) 6-5, Kupperman (Prospect) 6-4, Owens (Yorkville) 11-10, Lozos (Grant) 10-9, Coyle (Batavia) 17-17, Mantansky (Barrington) 14-14, Zambrano (Dundee-Crown) 11-11.

126

S. Spencer (Huntley) 33-3, McPherson (Antioch) 31-3, Duggan (Lake Forest) 29-2, Timmons (Crystal Lake South) 25-2, Huck (Geneva) 23-4, Murphy (Libertyville) 28-5, Dyer (Barrington)

28-6, Laskero (Conant) 23-5, E. Husko (Wauconda) 22-4, Johnson (Aurora Christian)

20-4, Anderson (St. Charles East) 23-5, M. McEnroe (Elk Grove) 24-6, Rea (Elgin) 24-6, Jozwiak (Graylake North) 23-7, Duve (Wheaton-Warrenvile South) 27-7, Fausel (Hononegah) 19-6, Villalobos (Zion-Benton) 18-6, Kearns (Bartlett) 24-9, Ruston (Lyons) 24-9, Murphy (Neuqua Valley) 23-9, Rosen (Downers Grove North) 22-7, Burke (Marian Central Catholic) 21-8, Cepeda (Aurora Central Catholic) 17-6, Salvino (Glenbard East) 26-10,Tomov (Maine West) 22-9, Noffz (Maine East) 19-8, Jones (Dundee-Crown) 21-9, Olvera (Wheeling) 19-8, Perez-Castillo (Hoffman Estates) 16-6, Keating (Naperville Central) 15-6, Scheelk (Willowbrook) 21-11, Jason Wollard (Lake Zurich) 21-10, Claudio (Schaumburg) 17-8, Brown (Glenbrook South) 17-11,Champion (Naperville North) 17-11, Monroy (Grant) 14-8, Patel (Niles West) 13-8, Hansen (Maine South) 19-13, P. Larson (Hampshire) 17-12, Crump (Notre Dame) 14-8, Menzies (Antioch) 12-7, Fitzpatrick (St. Viator) 11-6, J. Miller (Prospect) 18-16, Cichy (Leyden) 15-11, Carlson (Sycamore) 14-10, Rodriguez (Woodstock North) 14-11, Cruz (Palatine) 9-5, Madera (East Aurora) 9-6, Patel (Niles West) 16-13, Antunez (Mundelein) 14-12, Ciccia (Lake Park) 11-10, Dishmon (Riverside-Brookfield) 13-12, Leibovitz (Stevenson) 12-11.

132

Harrier (Jacobs) 30-1, Pucino (Libertyville) 30-1, Zuunbayan (Elk Grove) 27-2,Uribe (Leyden) 26-2,Villareal (Aurora Christian) 26-3, Durlacher (Mundelein) 20-1, Valadez (Carmel Catholic) 18-1, Duty (North Chicago) 23-3,Kull (Evanston) 20-2, P. Schroeder (St. Charles East) 28-8,Gruen (Cary-Grove) 27-6, McKeag (Loyola Academy) 27-5, Matthews (Addison Trail) 24-5, Callaway (Marmion Academy) 18-3, F. Lopez (DeKalb) 18-3, C. Heydorn (Lake Forest) 25-8, D'Orazio (Wheaton St. Francis) 18-4, Ferguson (Yorkville) 18-6,DeLeon (Vernon Hills) 26-9, Hennin (Barrington) 25-8,Kongkaeow (Round Lake) 24-9, Kozanecki (Grayslake North) 24-9,Esporias (Naperville Central) 22-5, Isuf (Maine West) 21-7, Bloom (Deerfield), 22-8B. Boumans (Neuqua Valley) 22-8, Vilchez (Prospect) 26-11, Lira (Huntley) 25-11, Reyes (Antioch) 24-12, Valeria (Marian Central Catholic) 14-4, Cozzi (York) 20-11, Console (St. Viator) 17-5, Doyle (Marengo) 16-7, Dorr (Wheaton-Warrenville South) 23-10, Justin Wollard (Lake Zurich) 22-10,Medlin (West Aurora) 23-13,Cruz (Batavia) 23-19,Lockhard (Sycamore) 13-3,Sorenson (Richmond-Burton)

15-8, Carone (Crystal Lake Central) 14-6, Chesney (Wheaton North) 13-6, Moore (Notre Dame) 12-6, Rubin (Glenbrook North) 12-6, Padilla (West Chicago) 15-9, Smart (Metea Valley) 13-8, Bess (Maine South) 16-11, Paul (Niles West) 16-11, Hitzler (Grant) 16-10, Gomez (Grayslake Central) 17-13, Cozzi (Lyons) 15-12, Spiro (Stevenson) 15-13, Kapica (Willowbrook) 17-15, Smart (Metea Valley) 16-14, Cordero (Palatine) 12-8, Medina (East Aurora) 6-3, Peet (Sycamore) 12-9, Skoda (Glenbard West) 11-8, Valdez (Riverside-Brookfield) 11-9, Antunez (Mundelein) 18-17, Tornabene (South Elgin) 13-12,Kunst (York) 6-5, Kucher (Harlem) 8-8, A. Kitchen (Crystal Lake South) 5-5.

138

Benjamin (St. Charles East) 32-3 Caliendo (Batavia) 31-3, Gunther (Libertyville) 29-3, Collins (Glenbrook South) 25-1, McCain (Round Lake) 32-5 Scales (Dundee-Crown) 36-7, Mejia (Buffalo Grove) 26-4,Piotrowski (Prairie Ridge) 24-4,Cassioppi (Hononegah) 23-4, Palm (Carmel Catholic) 22-3,Amato (Conant) 20-3, Beals (Zion-Benton) 15-1, C. Rivelli (Bartlett) 27-8, Guttosch (Naperville Central) 21-5, Hallin (McHenry) 28-8, Pena (Hoffman Estates) 27-7Vela (Woodstock North) 25-8,Cleary (Barrington) 23-9, D. Lopez (DeKalb) 23-9, Hansen (Schaumburg) 25-10, Om-Feld (Glenbard West) 22-10, Jakowitsch (Huntley) 24-12, Kradle (Glenbard North) 19-7, Duncan (Richmond-Burton) 18-5,Shelton (Marian Central Catholic) 21-10, Fleck (Marmion Academy)

17-6, Kane (Lakes) 16-7, Piskorz (Fenton) 16-6, Nobiling (Antioch) 23-15, Lindquist (Harlem) 19-9, Meadow (Lake Forest) 21-12, Reyes (Addison Trail) 18-10, Bougadis (Wheaton St. Francis)

15-7, Stewart (Hinsdale South) 13-5, Santana (Elgin) 16-9, Braver (Oswego East) 16-10,

Miller (Marengo) 15-9, Jacks (Hersey) 18-11, Lewis (York) 18-11, Valdes (Riverside-Brookfield) 17-12,Oviedo (Sycamore) 14-10, Mock (Deerfield) 13-8, Bosshart (Grayslake North) 13-9,Young (Larkin) 13-10, Baysinger (Prospect) 5-1,Garcia (Glenbard East) 22-14, Janiec (Wheaton-Warrenville South) 19-16,Bischke (Harvard) 17-15, Mabunas (Willowbrook) 17-15, Schodorf (Lyons) 15-13, Locasio (Crystal Lake Central) 8-6, Riggs (Grant) 12-8, Curtin (Notre Dame) 12-9,

Knoch (Downers Grove South) 8-5, Peguro (Maine West) 8-6, Ortiz (Warren) 9-8, Pena (Huntley) 6-4, Cholula (West Chicago) 12-11, Cervantes (Wauconda) 10-10, Michael (Niles West) 10-10, Huff (Maine West) 9-9, Marshall (Aurora Christian) 8-8.

145

Termini (Burlington Central) 32-0, Major (Downers Grove South) 32-1, Cottam (Lake Forest)

30-3, Smith (Wheeling) 35-5, Murphy (Grayslake Central) 28-5,Posada (Glenbard East) 25-2, Villegas (Maine East) 25-2,Chumbley (Marmion Academy) 23-2M. Smith (Zion-Benton) 22-2, Sistrunk (Antioch) 23-4, Conway (Barrington) 27-5, Ridle (Jacobs) 26-6, Antonio Gutierrez (York) 25-5, Posledni (Bataiva) 25-7, Swindell (Carmel Catholic) 22-5, Sims (Metea Valley) 21-4, Lingle (Schaumburg) 21-7, Mondus (Fremd) 26-9, Lawler (Hoffman Estates) 24-9, Gilliam (DeKalb)

21-7, Jarka (Belvidere) 21-7, Patch (Oswego East), 21-8, Silva (Naperville Central) 19-8, Darling (Vernon Hills) 19-9, Avenaim (Deerfield) 25-13, Thulin (West Aurora) 23-10, Miranda (Huntley) 23-11, Fuglewicz (Lake Park) 20-10, Ryder Hunkins (Huntley) 16-6, Goetz (Woodstock North)

20-12, Moran (Crystal Lake South) 18-10, Rainey (Grant) 17-11, Gunther (Lakes) 17-9, King (Glenbard West) 17-9, Marks (Maine South) 15-7, Szplit (Elk Grove) 15-8, Abrams (Cary-Grove) 14-8, Burch (Fenton) 12-5, Cysewski (Barrington) 11-5, Valencia (Hoffman Estates) 8-4, Valenzona (Notre Dame) 6-3, Sayles (Hononegah) 12-7, Gavriluti (Lake Zurich)

19-15, Hergenreder (Warren) 13-9, Ramirez (Larkin) 11-8, Oviedo (Sycamore) 13-11, York (Kaneland) 13-11, Fialka (St. Charles East) 16-12, Bickers (Stevenson) 19-15, Lonigro (Leyden) 17-14, Tovar (Round Lake) 14-12, McKenna (New Trier) 13-12, Goodman, (Libertyville) 18-18, Goodman (Libertyville) 16-16, Yore (Kaneland) 14-14.

152

Reicin (Deerfield) 29-3, Regenhardt (Prairie Ridge) 26-3, DeFrenza (Conant) 25-3, Torres (Waubonsie Valley) 25-3, Massari (Leyden) 25-5, Marre (Glenbard North) 23-4, Flores (Woodstock North) 23-5, Muellner (Maine West) 21-3, Roberts (Yorkville) 20-3,Blonski (Grayslake North) 27-6,Gaskill (Elk Grove) 24-5,Bobnick (Schaumburg) 23-5, J. Haydorn (Lake Forest) 22-6, Plank (Naperville North) 22-7, Barton (Downers Grove North) 21-7, Nuzzo (Maine South) 21-7, Mays (Dundee-Crown) 32-9, Kosowski (Huntley) 30-9, Enrd (Crystal Lake Central) 20-4, Scaletta (Ridgewood) 19-4, Ramirez (Fenton) 18-5,Dowell (Wheaton North) 18-8, Jens (Grayslake Central) 22-5, Madrigal (Wheeling) 22-18, Jeff Nugent (Downers Grove South)

28-11, Watson (West Aurora) 21-14, Shedbalker (Johnsburg) 23-10, Randazzo (Marian Central Catholic) 21-9, Geist (Grant) 19-7, Tenayuca (Jacobs) 18-7, McCarty (Hinsdale Central) 19-9, Schuelke (Harlem) 16-9, Alaniz (Zion-Benton) 14-5, Parker (Warren) 10-2, Guzman (Lakes) 9-2, O'Farrell (Notre Dame) 7-1, Angel Cruz (Batavia) 21-12, Gueorguiev (Stevenson) 19-14, Tatar (St. Charles East) 18-13, Cooper (Geneva) 17-12, Kuntz (York) 10-5, Mohler (Neuqua Valley)

15-12, N. Larson (Hampshire) 15-12,Watson (West Aurora) 15-13, Briolat (Riverside-Brookfield) 14-12, Hendrich (Hersey) 14-12, A. Sherman (Glenbrook North) 9-7, Piper (Lake Park)

12-9, Traviolia (Prospect) 13-11, Herrera (Richmond-Burton) 13-11, P. Suyko (Cary-Grove) 11-9, Alm (Kaneland) 10-9,King (Naperville Central) 10-9, Gomez (Round Lake) 8-7, Clark (Carmel Catholic) 8-7,Reed (Addison Trail) 14-14, MacDonald (Glenbard East) 16-14, Del Mar (Palatine) 8-8.

160

Rasmussen (Barrington) 32-0, Hoy (Carmel Catholic) 26-0, Emmerich (Deerfield) 32-2, Richards (Harlem) 28-2, R. Salinas (Evanston) 20-1, Wood (RichmondBurton)151, Connell(Marian Central Catholic) 28-2,Roberts (Yorkville) 27-3, Starks (Lake Forest) 27-5, Major (Batavia)

27-6, Lopez (South Elgin) 24-4, Peck (Vernon Hills) 26-9, Volkmar (Antioch) 26-9, Polk (Buffalo Grove) 21-9, Berg (Sycamore) 20-5, Baczek (Libertyville) 24-9, Johnson (Bartlett) 27-8,

Papagiannoulous (Glenbrook South) 22-9, T. Schroeder (St. Charles East) 25-9, Belvis (Hinsdale Central) 20-9, Pena (Maine South) 19-7, Certa (Aurora Christian) 19-9, Sami (Niles West) 19-10, Lescaleet (Dundee-Crown) 19-7, Enters (Lake Zurich) 19-10, Gross (Marmion Acadmey)

13-5, Wahrman (Glenbard North) 16-7, Hosp (Schaumburg) 15-7, Rukkis Hunkins (Huntley)

23-16, Hominac (Conant) 15-8, Lovelace (Hoffman Estates) 20-11, Maczyk (West Aurora)

13-7, Parks (Crystal Lake Central) 13-8, Peters (Cary-Grove) 21-13, Foster (Waubonsie Valley) 19-12, W. Borrs (Willowbrook) 19-13, Flores (Grayslake North) 16-13,Rukkis Hunkins (Huntley) 20-15, Terrazas (West Chicago) 14-12, Purk (St. Viator) 6-3, Creamer (Zion-Benton) 10-4,K. Williams (Glenbrook North) 10-4, Flanagan (Loyola Academy) 10-5, Bracamontes (Fenton) 10-6, Cavanaugh (Maine South) 10-7, Hogan (Hinsdale South) 11-9, D. Pham (Glenbard East) 21-16, Dawiec (Marengo) 13-12, Davison (Downers Grove South) 8-7, Frontier (Addison Trail) 12-12,

Bradford (Wheaton North) 9-9.

170

Alex Cramer (Grayslake Central) 32-0, Ferrante (Huntley) 35-2, Waggoner (Lake Forest) 32-2, Evans (Prairie Ridge) 27-2, Rafael Salinas (Evanston) 25-1, Palubinskas (Downers Grove North) 26-3, J. Boumans (Neuqua Valley) 27-3, Mrazek (Lake Zurich) 29-4, Pennington (Glenbard North) 23-4, Caringella (Prospect) 31-7, Schoenfelder (Antioch) 28-6, Antonelli (Hinsdale Central) 28-7, Dozier (Glenbard West) 26-6, Palmer (Naperville Central) 22-5, Ferraro (Marmion Academy) 21-3, Albavera (Mundelein) 25-8, Goubine (Buffalo Grove) 22-6, Jones (West Aurora) 21-6, Kozumplik (Sycamore) 18-4, Dedmond (Freeport) 17-2T. Rivelli (Bartlett) 17-3, Akins (Larkin) 19-5, Lens (Highland Park) 17-6, Jung (Glenbrook North) 16-4,

Crelan (Glenbrook South) 22-8, Maggio (St. Charles East) 26-12, Cichowski (Maine South) 20-10, McCratic (Cary-Grove) 19-9, Fitzgerald (Marian Central Catholic) 20-11, Kinsey (Hinsdale South) 17-7, J. Swinkle (Notre Dame) 17-7, Palka (Marengo) 17-8, Chisum (Zion-Benton) 14-2, Cannon (East Aurora) 10-4, Sierra (Addison Trail) 20-12, Y. Garcia (Carmel Catholic) 16-6, Eckard (York) 15-6, Kane (Conant) 5-1, Aramburo (Dundee-Crown) 22-12, Bushy (Crystal Lake Central) 14-7, Sanni (Kaneland) 17-10, Saks (Deerfield) 15-9, T. Rivelli (Bartlett) 13-7, Whitney (Liberyville)

18-11, Hernandez (Maine West) 18-12, Williams (Conant) 16-11, Halwaji (Riverside-Brookfield) 16-13, Netchin (Glenbard East) 16-13, McGee (Batavia) 11-6, Yu (Naperville North) 13-10, Palka (Marengo) 12-9, McCall (Maine South) 11-8, Prettyman (Barrington) 11-8, Matias (Warren) 10-8, Umansky (Wheeling) 19-14, Scott (Stevenson) 17-16, Leith (Dundee-Crown) 11-10, Lopez (Fenton) 10-9, B. Wood (Richmond-Burton) 9-6, Perez (Conant) 7-4, Love (Wheaton North) 6-4.

182

Alex Cramer (Grayslake Central) 29-0, Assad (Glenbard North) 25-0,

Halvorsen (Maine South) 25-1, Punzel (Naperville Central) 25-2, Witt (Evanston) 26-2, N. Stemmet (Yorkville) 26-3, LaBarbera (Waubonsie Valley) 21-4, Peake (Johnsburg) 27-2, Koelblinger (Prairie Ridge) 26-4, Cwenar (Bartlett) 24-6,Hartman (Barrington) 26-6, Osomio (Mundelein) 25-8, Chavers (Freeport) 19-2,Montford (Crystal Lake Central) 20-4, Moore (Crystal Lake South) 20-4, Brown (Grant), 20-5,Butzman (Kaneland) 20-5,Daum (Marmion Academy)

20-5,Winchel (Belvidere) 20-6, Mikes (Prospect) 21-7, Hecox (Harlem) 22-8, Damenti (Libertyville) 21-6, A. Facio (Larkin) 18-5, Dombos (Rolling Meadows) 16-3, Casey (Glenbrook North) 16-5, Brockie (Willowbrook) 25-9, Griggel (Dundee-Crown) 28-12, J. Jaimes (Aurora Christian) 21-9, Skamra (Addison Trail) 21-9, Collins (Burlington Central) 22-9, Pettigrew (Fremd) 15-6, Roach (DeKalb) 21-12, Salinas (West Chicago) 19-8, Rodriguez (Lake Park) 18-8, S. Swinkle (Notre Dame) 16-10, Accettura (Vernon Hills) 15-9, McDermed (New Trier) 17-12, Kelly (Loyola Academy) 13-8, Johns (Sycamore) 13-9, Wiese (McHenry) 19-13, Pfeiffer (Highland Park) 12-8,

Jeschke (Cary-Grove) 11-7,Volle (Wheaton North) 10-7, Ferguson (McHenry) 8-5, Randall (Batavia) 16-13, Bokowy (Marian Central Catholic) 16-14, O'Neil (Leyden) 16-14, Scott (Downers Grove North) 14-11, Patlak (Buffalo Grove) 12-10, Shaw (Riverside-Brookfield) 12-11, Dedeaux (Neuqua Valley) 9-8, Spagnola (Loyola Academy) 9-8, Cowart (Antioch) 14-14, Terlap (Lake Forest) 14-14, Tosterud (Elk Grove) 14-14, Phelps (Stevenson) 11-11,

Morales (West Aurora) 5-5.

195

Goodman (Deerfield) 33-2, B. Pham (Glenbard East) 34-4, D. Facio (Larkin) 22-1, B. Stemmet (Yorkville) 25-3, St. Clair (Waubonsie Valley) 22-4, Cianchetti (Naperville Central) 19-2, Golnick (Jacobs) 25-6, Gomez (Stevenson) 25-6, Vinson (Bartlett) 25-7, Mercer (Glenbrook South) 24-7, Khurshidov (West Aurora) 29-10, Maciorowski (Glenbard West) 23-9, Bashang (Glenbard North) 21-6, Ferro (Burlington Central) 22-5, Wood (Vernon Hills) 25-8, Preston (Mundelein) 19-5, Lopez (Carmel Catholic) 21-4, Angel Jaimes (Aurora Christian) 21-8, Gonzales (Conant) 20-8, Gonzales (Wheaton-Warrenville South) 25-8, Richardson (Downers Grove South) 25-8, Meaghan (Freeport) 16-4, Tolbert (Wheaton North) 16-5, Hixson (Harlem) 15-4, Pawlak (Marian Central Catholic) 12-1, Schieroh (Loyola Academy) 12-2, Rosas (Harvard) 23-10, Bielawski (Downers Grove North) 20-10, Smiley (Glenbard North) 18-8, Mendoza (Batavia) 25-13, Robinson (York) 16-10, Natrop (Crystal Lake South) 13-5, Clinite (South Elgin) 16-8, Gaddy (Marian Central Catholic) 9-2, Guss (Palatine) 10-4, Bartell (Maine South) 6-0, Crandall (Prairie Ridge), 6-2, Hwang (Prospect) 20-15, McGuire (St. Viator) 14-9, Lester (Grayslake Central) 14-6, Bowers (Hononegah) 10-4, Hartwell (Evanston) 10-5, Carmody (Waubonsie Valley) 9-5, Garcia (Rolling Meadows) 14-9, Pasquesi (Lake Forest) 11-9, Ibrahlm (Maine East) 10-7, Rowe (Riverside-Brookfield) 10-7, Aguilar (McHenry) 16-13, Fontela (Schaumburg) 13-12, Caro (Hoffman Estates) 11-10, Schacke (Maine West) 14-14, Garica (Zion-Benton) 12-12, Vega (Elmwood Park) 12-12.

220

Abraham (Evanston) 24-0, Kelly (Maine South) 27-2, T. Williams (Glenbrook North) 18-1, Eklou (Naperville Central) 25-2, Lopez (Glenbard East) 33-6,Thuente (Lake Forest) 28-5, Rodriguez (West Chicago) 24-5, Bellizzi (Maine West) 21-3,Shinhoster (Barrington) 19-2, Guadarrama (Mundelein) 22-5, Jaffray (Leyden) 22-5,Torres (Grayslake Central) 22-7, Mannan (Vernon Hills) 22-8, Pesina (Prairie Ridge) 21-7, West (Buffalo Grove) 21-7, Kuhter (Wheaton-Warrenville South) 20-8, Etnyre (Hononegah) 20-7, Tillman (Elk Grove) 20-7, Burburijia (Crystal Lake South) 17-5, Barton (Wauconda) 18-6, Goeden (Warren) 16-4, Fisher (Yorkville) 15-5, , Jackson (Palatine) 14-2, Lee (Lake Park) 11-1, Franco (Elgin) 18-7, Erdenetsogt (Stevenson) 17-10,Kreutz (Loyola Academy) 16-9, Ursu (Glenbrook South) 16-9, Erdenetsogt (Stevenson) 17-10, Hudec (Crystal Lake Central) 14-5, Lopez (Downers Grove South) 22-13Andujo (Round Lake)

19-13, Morel (Fremd) 18-11, Smith (Libertyville) 18-12, Richards (Batavia) 18-13, Roath (South Elgin) 18-13, Bazovan (New Trier) 17-12, Landvick (Wauconda) 14-10, Bazakus (Marmion Academy) 12-9, Swanson (Cary-Grove) 11-8, D. Garcia (Carmel Catholic) 14-11, Shwalbach (Marian Central Catholic) 14-11,Enright (York) 12-10, Wise (Huntley) 19-15, Lebreck (Wheaton North) 9-8, Smith (Prospect) 17-14, Lopez (Rolling Meadows) 11-10, Ortiz (West Aurora) 17-17, Mora (DeKalb) 13-13,Truett (Downers Grove North) 7-7.

285

Ramos (Prospect) 31-2 Mathiasen (York) 30-3, Brunati (Lakes) 27-2, Skold (Wheaton St. Francis) 15-1, Hull (St. Charles East) 24-4, Fitzpatrick (Notre Dame) 21-2, Jaco (Woodstock North) 23-5,

Mashhadiabolghasem (Schaumburg) 22-4,Owen (Lake Forest) 25-8, Xu (Vernon Hills) 24-9,Pena (Neuqua Valley) 23-6, Colbert (DeKalb) 23-8, Burba (Huntley) 26-10, Groesser (South Elgin) 23-10, Morris (Harlem) 22-9, Diaz (Hinsdale South) 17-5, Cisneros (Rockford East) 16-4, Corona (Leyden) 17-5, Paglialong (Marian Central Catholic) 7-0, Flores (St. Viator) 17-6, Sanchez (Antioch) 15-2,Collado (Crystal Lake South) 11-2,Rios (Larkin) 12-3, Newell (Downers Grove South) 14-6, Millington (Waubonsie Valley) 17-8, Korba (Hersey) 17-9, Fay (Hononegah) 16-8,

Martinez (Grant) 16-8, Vazquez (Waukegan) 15-8, Abdulkadhim (West Aurora) 26-13, Hartl (Metea Valley) 18-11, Reams (Downers Grove North) 14-6, Olla-Enfield (Naperville Central)

14-7, Fay (Hononegah) 13-7, Caldero (Grayslake North) 13-8, Kunkel (Geneva) 17-10, Tochimani (Wheaton-Warrenville South) 17-14, McNeal (Cary-Grove) 8-5, L. Borrs (Willowbrook) 16-12,

Dubanowski (Burlington Central) 15-11, Spandiary (Glenbard East) 17-13, Brown (Proviso East) 14-12, Hickey (Maine South) 12-10, Fernandez (Palatine) 9-7, Gonzalez (Elgin) 8-6,

Fuentes (Neuqua Valley) 10-8, Malinowski (Prospect) 7-4, Smith (Prairie Ridge) 7-4, Reduta (Fenton) 6-4, Enrique (Round Lake) 6-5, Collado (Crystal Lake South) 4-3, Lilliebridge (Fremd) 12-12,Gonzalez (Elgin) 10-10,Willens (Deerfield) 10-10, Amodia (Grayslake Central) 4-4,

Enriquez (Round Lake) 4-4, Robertson (Glenbard North) 4-4, Nichols (Barrington) 3-3.

Article Comments ()
Guidelines: Keep it civil and on topic; no profanity, vulgarity, slurs or personal attacks. People who harass others or joke about tragedies will be blocked. If a comment violates these standards or our terms of service, click the X in the upper right corner of the comment box. To find our more, read our FAQ.